Sausio 27 d. nuo 10 iki 15 val. Ariogalos gimnazijoje vyko  nacionalinė moksleivių konferencija „Kito žmogaus gelbėjimas – aukščiausia žmogiškumo vertybė“, skirta Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti.


Minint sausio 27-ąją – Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną – Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su Ariogalos gimnazija organizavo jau tradicine tapusią nacionalinę mokytojų ir moksleivių konferenciją, kurios tikslas puoselėti istorinę atmintį, prisiminti klestėjusias  Lietuvos žydų bendruomenes, jų kultūrinį, ekonominį ir socialinį palikimą bei tragišką likimą Holokausto metu. Renginio metu pagerbtos Holokausto Lietuvoje ir visoje Europoje aukos, moksleiviai pristatė savo veiklas, spektaklius, menines inscenizacijas, skaitė pranešimus, dalinosi idėjomis ir gerąja patirtimi.  Šių metų konferencijos tema „Kito žmogaus gelbėjimas – aukščiausia žmogiškumo vertybė.“ Renginio metu įvairiomis meninės išraiškos formomis moksleiviai pristatė dramatiškas nekaltų aukų gelbėjimo istorijas.


Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 150 dalyvių iš 21 Tolerancijos ugdymo centro. Konferencijoje taip pat dalyvavo ir autentiškais atsiminimais apie savo išsigelbėjimą pasidalino žydų bendruomenių atstovai iš įvairių Lietuvos miestų. Dalyvius sveikino Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijų atstovai.


Konferencija vyko: Ariogalos gimnazijoje (adresas: Ariogala, Vytauto g. 94, Raseinių r.).


Organizatoriai:

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti
Raseinių r. Ariogalos gimnazija


Renginio partneris:
Sugiharos namai-muziejus