Mieli muziejaus draugai,

Neslėpsime, kaip ir daugumą smulkių organizacijų, koronavirusas smarkiai palietė ir Sugiharos namus. Pandemijos akivaizdoje, mes, pirmą kartą per 20 metų buvome priversti ilgesniam laikui užverti muziejaus duris. Esame tikri, jog virusui nurimus muziejaus durys vėl bus atvertos, tačiau suprantame, jog praeis ne vienas mėnuo, kol pandemijos sukelta baimė keliauti nuslūgs ir žmonės vėl pradės lankyti muziejus. Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ yra nevyriausybinė organizacija. Tad paprastai tariant neturime metinio biudžeto, o pagrindiniai mūsų pajamų šaltiniai yra  gaunami iš muziejaus bilietų bei lankytojų aukų. Suprantama, jog karantino metu šie pajamų šaltiniai visiškai sustojo. 2019-ais metais 85%  procentai muziejaus lankytojų atvyko iš Japonijos, tad sumažėjusiu lankytojų srautą bei pajamas jautėme ir vasario mėnesį. Ir nors per 20 metų veiklos Sugiharos namai susidūrė su įvairiais iššūkiais, šiuo metu yra iš tiesų be galo sunku išlaikyti muziejų.

Tad pildant metinę pajamų deklaraciją prašome skirti 1,2% nuo savo  Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Sugiharos namams. Tai vienas paprasčiausių būdų paremti mūsų muziejų, kuris nereikalauja papildomų išlaidų. Gauta parama bus skirta muziejaus išlaikymui ir tolimesniam fondo  veiklos plėtojimui.

Paramą skirti gali visi Lietuvoje dirbantys ir pajamas gaunantys asmenys. Paraiškas dėl galima pildyti iki liepos 1. Prašymo pildymas internetu, jungiantis per internetinę bankininkystę. Kaip tai padaryti:

Prisijunkite prie savo banko elektroninės bankininkystės. Pavyzdį pateikiame naudodamiesi SEB banku. Tačiau naudojant kitą banką, veiksmų eiga yra tokia pati.

• Patekę į savo internetinį banką, Meniu juostoje ieškokite ir paeiliui spauskite šias nuorodas: e-paslaugos (jos dažniausiai būna po nuoroda „Kitos paslaugos ir nustatymai“) VMI e. paslaugos SUTINKU (kad Jūsų asmeniniai duomenys būtų perduoti trečiajai šaliai – VMI prie LR Finansų ministerijos) Prisijungti prie EDS (elektroninio deklaravimo sistema).

• Patekę į EDS, kairėje pusėje meniu juostoje ieškokite nuorodos ir spauskite Pildyti formą Prašymas skirti paramą jums pateiks formą FR0512 v.4.

• Lentelėje matysite gaublio formos ikoną, kuri reiškia „pildyti formą tiesiogiai portale“. Spauskite ją. Kitame lange jums atsidarys paruošta pildymui reikalinga forma.

Kaip užpildyti šią formą (pagal formos langelių numeraciją):

1 – asmens kodas

2 – telefono numeris (370 ir numeris)

3V – vardas

3P – pavardė

4 – gyvenamoji vieta (gatvė, namo ir buto nr., miesto ar kaimo pavadinimas, rajono pavadinimas)

5 – pažymėkite mokestinį laikotarpį (2019)

6S – uždėkite varnelę. Tai reiškia, kad paramą skirsite paramos gavėjams (šiuo atveju, VŠĮ Sugiharos fondas “Diplomatai už gyvybę”, o ne politinėms partijoms ir ne profesinėms sąjungoms)

Žemiau užpildykite visus 5 langelius vienoje eilutėje taip:

• Pirmas langelis – pasirinkite: 2 paramos gavėjas

• Antras langelis – paramos gavėjo ( VŠĮ Sugiharos fondas “Diplomatai už gyvybę”) įmonės kodas – įrašykite: 110078468

• Trečias ilgas langelis – paskirtis – įrašykite: Parama muziejaus išlaikymui

• Ketvirtas langelis – mokesčio dalies dydis procentais – įrašykite: 1,20 (jeigu skiriate visus 1,2%; arba kitokią dalį, jei ketinate šią paramą padalinti keliems gavėjams)

• Penktas langelis – pažymėkite mokestinį laikotarpį, iki kurio norite skirti pajamų mokesčio dalį. Jei skiriate tik už 2019 metus iki 2020 m. – spauskite 2020, jei norite skirti už keletą metų – spauskite iki pageidaujamo mokestinio laikotarpio. Tokiu atveju, ši jūsų užpildyta forma galios keletą metų į priekį ir kasmet pildyti iš naujo nebereikės. 

Užpildę visus laukus, tinklapio viršuje dešinėje spauskite Pateikti deklaraciją. Patvirtinimo lange dar kartą paspauskite Pateikti deklaraciją.