Edukacijos

Kviečiame mokyklas registruoti moksleivių grupes į Sugiharos namų muziejuje organizuojamas edukacijas. Dėl registracijos susisiekite su mumis:

El. paštu: info@sugiharahouse.com

Telefonu: +370 37 332881

Diplomatinis Kaunas: interaktyvus susitikimas - diskusija apie Kauną kaip Lietuvos diplomatijos sostinę.

Tai nemokama edukcijų programa, skirta Kauno senjorų auditorijai. Renginiai vyks autentiškoje aplinkoje – Čijunės Sugiharos namuose – buvusiame Japonijos konsulate.

Vizito metu bus rodomas meninis filmas – „Persona non grata“ pristatantis Japonijos diplomato, vicekonsulo Kaune, Čijunės Sugiharos istoriją, kurio diplomato kelyje Kaunas tapo svarbiausia stotele, veikdamas čia japonų diplomatas, kartu su Nyderlandų garbės konsulu Janu Zwartendijku, nuo žūties išgelbėjo kelis tūkstančius žmonių gyvybių.

Geriau suprasti šią istoriją ir jos reikšmę padės pasivaikščiojimas Sugiharos namų muziejaus ekspozicijose, supažindinančiose su Kaunu kaip Lietuvos diplomatijos sostine, parodančiose kur Kaune veikė užsienio pasiuntinybės, pasakojančia kaip atrodo tarpukario diplomatų kasdienybė ir kokią įtaką tam padarė prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas.

Trukmė: 2,5 - 3 val.

Kaina mokiniui: nemokamai

Projektas dalinai finansuojamas Kauno miesto savivaldybės programos Iniciatyvos Kaunui lėšomis.

Nemokama edukacija "Diplomatinio Kauno paslaptys"

Tai 60 minučių trukmės interaktyvi istorijos pamoka, vykstanti autentiškoje aplinkoje - buvusiame Japonijos konsulate - su integruotu viktorinos žaidimu, leisiančiu geriau įsisavinti naujas žinias.

Užsiėmimo metu moksleiviai klausydami pasakojimo ir tyrinėdami muziejaus ekspoziciją susipažins su modernios Lietuvos valstybės diplomatija: Kaip vyko tarptautinis Lietuvos pripažinimas? Kokios šalys turėjo savo atstovybes Kaune? Kaip dirbo ir kuo gyveno diplomatai? Kas vyko prasidedant antrajam pasauliniam karui Kaune? Mokiniai diskutuos diplomatijos galimybių ir jos ribų taikiai susitarti klausimais tuometiniame ir dabartiniame kontekste, o užsiėmimo pabaigoje savo žinias pasitikrins specialiai sukurtoje viktorinoje.

Trukmė: 45 min.

Kaina mokiniui: nemokamai

Projektas dalinai finansuojamas Kauno miesto savivaldybės programos Iniciatyvos Kaunui lėšomis.

Japonų kultūros edukacijos

Kviečiame į Sugiharos namuose vykstančias edukacijas ir dirbtuves, kurių metu susipažinsite su Japonijos kultūra, istorija ir geografija. Edukacijos metu įgytas žinias galėsite papildyti interaktyvia veikla mūsų siūlomose dirbtuvėse, pristatančiose japonijos menus ir kultūrines tradicijas: origami lankstymo, omamori gaminimo ar kaligrafijos rašymo.

Trukmė: 1 val.

Kaina mokiniui: 6 Eur

Pabėgimo kambario žaidimas

Tai interaktyvi istorijos pamoka, vykstanti autentiškoje aplinkoje – Čijunės Sugiharos namuose – buvusiame Japonijos konsulate, ir čia įrengtame inscenizuotame Jano Zvartendijko kabinete. Jos metu moksleiviai XX a. vidurio istorijos kontekste susipažins su dviem asmenybėmis – Japonijos imperijos vicekonsulu Čiune Sugihara ir Nyderlandų karalystės garbės konsulu Janu Zwartendijku, kurie karo pabėgėliams, žydams, 1940 m. vasarą Kaune išdavinėdami gyvybės vizas išgelbėjo kelis tūkstančius žmonių gyvybių.

Tyrinėdami muziejaus ekspoziciją, nagrinėdami Lietuvos ir pasaulio istoriją sudėtingu laikotarpiu – Antrojo pasaulinio karo metais – dalyviai komandoje atliks istorinį-kultūrinį kontekstą ugdančias užduotis bei dalyvaus pabėgimo kambario žaidime.

Trukmė: 45 min.

Kaina mokiniui: 6 Eur