Įgyvendintas Iniciatyvos Kaunui finansuojamas projektas

NAUJIENA

3/1/20241 min skaitymo

Įgyvendinant projektą muziejuje buvo sukurtos ir organizuojamos 3 naujos edukacinės programos, skirtos 5-8, 9-12 klasių moksleiviams ir senjorams.

Kauno moksleiviai dalyvavo, naujai sukurtose inovatyviose išvažiuojamosiose istorijos pamokose su integruotu pabėgimo kambario žaidimu ir įtraukiančiomis užduotimis. Edukacijų metu jie buvo supažindinti su Čijunės Sugiharos ir Jano Zvartendijko žygdarbiu gelbstint tūkstančius
žydų gyvybių, Kaune ir pasaulyje vykusiais įvykiais II-ojo pasaulio pradžioje. Edukacijų turinys buvo parengtas istoriko ir profesionalios edukatorės pagal mokyklos istorijos programą, ir pateiktas jauniems dalyviams patrauklia, nestandartine forma.

Siekiant gerinti socialiai pažeidžiamos senjorų grupės socialinę integraciją, palaikyti jų fizinį ir psichosocialinį aktyvumą, skatinti produktyvią ir turiningą veiklą, praturtinti nauja kultūrine patirtimi, buvo parengta ir pristatyta specialiai jiems skirta edukacinė programa - potyrių ekskursija, kurios metu, senjorai turėjo įsimintiną kultūrinę patirtį autentiškoje buvusio Japonijos konsulato aplinkoje. Ši edukacija leido pažinti pasaulinės svarbos Kaune vykusią Č. Sugiharos ir J. Zvartendijko žydų gelbėjimo istoriją, tolerancijos, tarptautinių santykių principus, Kauno vaidmenį istoriniame kontekste.

Šiose Kauno miesto savivaldybės programos Iniciatyvos Kaunui finansuojamose edukacijose dalyvavo 205 senjorai ir 580 moksleivių.

2023 metais Sugiharos namų muziejus įgyvendino Kauno miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Tolerancijos ir tarpkultūrinio pažinimo programa - edukacinės ekskursijos Sugiharos namuose".