Sugiharos namų muziejų savo apsilankymu pagerbė Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida su žmona Yuko

Straipsnio aprašymas

NAUJIENA

7/12/20231 min skaitymo

Vakar, liepos 12 d., prieš išvykdamas iš Lietuvos po NATO viršūnių susitikimo, Japonijos Ministras Pirmininkas Fumio Kishida su žmona Yuko Kishida aplankė Sugiharos namų muziejų Kaune.

Japonijos Premjeras su žmona buvo šiltai sutikti Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę” valdybos pirmininko Ramūno Garbaravičiaus su žmona Birute Garbaravičiene, fondo dalininko Sauliaus Garbaravičiaus, valdybos nario doc. Lino Venclausko, muziejaus direktoriaus Ramūno Janulaičio ir kitų fondo atstovų.

Savo vizitu Fumio Kishida pagerbė prasmingą Sugiharos namų idėją. Premjeras su delegacija apžiūrėjo muziejų, pasirašė garbės svečių knygoje. Delegaciją lydėjo Lietuvos ambasadorius Japonijoje Aurelijus Zykas, Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki, LR Generalinis garbės konsulas Japonijoje Shigehiro Komaru ir kiti svečiai.

Japonijos Ministras Pirmininkas į Kauną specialiai atvyko pasibaigus Vilniuje vykusiam NATO viršūnių ir G7 susitikimams. Po apsilankymo muziejuje Premjeras tęsė kelionę išvykdamas iš Kauno oro uosto.

Nuotraukos - T.Biliūnas