Sugiharos namų muziejus sulaukė Lietuvos garbės konsulo Japonijoje paramos

Straipsnio aprašymas

NAUJIENA

7/11/20231 min skaitymo

Šiandien (liepos 11 d.) Sugiharos namų muziejuje lankėsi Lietuvos Respublikos garbės generalinis konsulas Japonijoje Shigehiro Komaru, kuris vizito metu muziejui įteikė finansinę 10 tūkst. eurų paramą.

„Esame labai dėkingi gerbiamam Shigehiro Komaru už palaikymą, – sako Sugiharos namų muziejaus direktorius Ramūnas Janulaitis. – Pastaruoju metu ypač daug dėmesio skiriame jaunosios kartos edukacijoms, muziejaus ekspozicijos atnaujinimui, todėl rėmėjų indėlis į muziejaus veiklos tęstinumą yra itin svarbus“.

Shigehiro Komaru vadovauja 1948 metais įsteigtai transporto ir logistikos įmonei „Fukuyama Trasporting Co.”, valdančiai daugiau nei 40 įmonių. Komaru į Lietuvą atvyksta ne tik verslo reikalais – jis aktyviai prisideda prie Lietuvos ir Japonijos ryšių plėtros ekonomikos, kultūros, švietimo, turizmo ir kitose srityse.

Name Vaižganto g. 30 Kaune Antrojo karo pradžioje įsikūrė Japonijos konsulas Chiune Sugihara (Čijunė Sugihara) su šeima. Šio iškilaus ir drąsaus žmogaus dėka sovietinės okupacijos pradžioje tūkstančiai žydų, bėgančių nuo blogio imperijos, gavo vadinamąsias gyvybės vizas ir rado saugią užuovėją skirtinguose pasaulio kraštuose. Šiandien buvusiame Japonijos konsulato name veikia Sugiharos namų muziejus, kuris primena apie tamsiausius žmonijos periodus ir svarbią gėrio kovą su blogiu, puoselėja ir skleidžia tolerancijos, pakantumo, pilietinės visuomenės vertybes per švietėjišką, mokslinę, akademinę ir kultūrinę veiklas.

Nuotraukos - R. Zakšensko